اسباب بازی و سرگرمیپوشاک و مدزیبایی و سلامتکیف و کفش

هر چیزی که باید درباره ولنتاین بدانید

بدون دیدگاه

ولنتاین یا روز عشق یک جشنواره ی هر ساله برای بزرگداشت عشق، دوستی و محبت می‌باشد. در 14 فوریه (26 بهمن ماه) مردم با ارسال پیام های محبت آمیز و عاشقانه این روز را به خانواده، دوست و همسر خود تبریک می‌گویند و این روز قشنگ را جشن می گیرند. جالب است که بدانید ریشه ولنتاین به زمان ساسانیان باز می‌گردد. همه ی زوج ها و دوستان در این روز خاص هدایای متنوعی از یکدیگر دریافت می‌کنند و برای بیان احساس و علاقه خود به یکدیگر وقت گذاشته و این روز خاص را جشن می‌گیرند.

کادوهای این روز بسیار متنوع می‌باشد ممکن است کادو های بزرگ مانند اتومبیل یا آپارتمان باشد و یا حتی کادو های کوچک تری مانند شکلات، عروسک و یا حتی یک شاخه گل باشد.  همه ی این هدایای تقدیم شده به سلیقه، نیاز و علاقه فرد مقابل بستگی دارد. اما کادو یا اشیاء مالی چیز خوبی برای ابراز محبت، علاقه و عشق نیست و بیشتر کلمات هستند که تاثیر کافی را بر روی افراد می گذارند. البته نمی توان از تاثیر هدیه بر روی افراد نیز چشم پوشی کرد. روز عشق فقط مختص عاشق و معشوق ها نمی‌باشد، بلکه دوستان صمیمی یا هر آدم دیگری نیز می‌تواند در روز عشق هدیه دریافت کند و یا هدیه بدهد.

ولنتاین روز عشق
روز عشق، روز ابراز علاقه است

تاریخچه روز ولنتاین

روز عشق را با نام سنت ولنتاین کشیش کاتولیک که زاده رم و متولد قرن سه میلادی بوده است به عنوان روز  ولنتاین نام گذاری کرده اند. افسانه های مختلفی در سراسر جهان وجود دارد که بیانگر این است که کشیش کاتولیک که بوده و چه داستانی در زندگی او نهفته است. از زمان های قدیم جشن لوپرکالیا با روز ولنتاین در یک زمان بودند که به مرور زمان در تاریخ تغییر پیدا کردند و به شکل امروزی تبدیل شدند. شاید برای عده ای سوال شده باشد که جشن لوپرکالیا چیست؟ جشن لوپرکالیا آیینی است که در روز های اول سال جدید به استقبال بهار می‌روند و جشن با شکوهی برگزار می‌کنند.

طبق داستان ها و افسانه های مختلف کشیش کاتولیک در جهت کمک به مسیحیان برای فرار از زندان های روم به قتل رسیده است، اما یک افسانه موثق و محکم تری وجود دارد که می گوید او زمانی که در زندان حبس بوده عاشق یک دختر زندانبان می شود و به همین دلیل در سال 496 در روز 14 فوریه به  اعدام محکوم و سپس اعدام می شود که این روز را ولنتاین نام گذاری کردند. مطابق داستان ها او در عنوان آخرین نامه خود به معشوقه اش نوشته بود: (از طرف ولنتاین تو) که متن آن سرشار از احساس و غم بود و هم اکنون در میان عشاق مورد استفاده قرار گرفته است.

هرچند حقیقت این سنت مبهم و نامشخص است اما همه ی مردم نسبت به این افسانه ها کشیش کاتولیک را به عنوان چهره ای مثبت و قهرمانانه و از همه مهم تر عاشق نگاه می‌کنند. به همین خاطر ولنتاین به یکی از محبوب ترین روزهای تاریخ در کشور های انگلیس،فرانسه و …. مبدل گشته است. به طور کلی ماه فوریه  در تقویم میلادی و در کشور های مختلف، به عنوان ماه عشق خوانده می شود.

روز جهانی عشق
روز جهانی عشق

 در فرهنگ آریایی و تقویم آن نیز مردم به غیر از روز ولنتاین که آن را جشن میگیرند و به یکدیگر کادو میدهند روز عشق دیگری نیز وجود دارد که کمتر کسی آن را جشن میگیرد. اما این روز ریشه و منبع آریایی دارد که به آن روز سپندارمذگان گفته می شود.

هدیه های ولنتاینی
روز عشق ایرانی سپندار مذگان

Tags: اسباب بازی و سرگرمی, پوشاک و مد, زیبایی و سلامت, کیف و کفش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

لباس ‌های مناسب روز های بارانی را چگونه انتخاب کنیم؟
زمستان امسال پالتو یا کاپشن انتخاب شما کدام است؟
فهرست