ورزش و سفر

معرفی اقامتگاه های خاص ایران

بدون دیدگاه

پیش به سوی معرفی اقامتگاه های خاص در ایران

اقامتگاه ها یکی از بهترین انتخاب ها برای اقامت گزیدن حین سفر در شهر های مختلف است. کشور ایران با توجه به پیشینه ی تاریخی و همچنین تنوع آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی خاص باعث به وجود آمدن اقامتگاه خاص در شهر ها و مناطق مختلف شده است. برای معرفی اقامتگاه های خاص در ایران موارد زیر می توانند گزینه مناسبی برای سفر شما باشند.

1_اقامتگاه سووشون در شیراز

سووشون یکی از اقامتگاه های بوم گردی و توریستی شهر شیراز می تواند گزینه ی مناسبی برای اقامت گزیدن در این شهر زیبا و تاریخی باشد. این اقامتگاه خاص که در سال 1395 به بهره برداری رسیده است، قابل بازدید برای گردشگران داخلی و خارجی می باشد. حوض کوچک آبی رنگ که درمیان این اقامتگاه قرار گرفته است، تخت های چوبی و طراحی پنجره های سنتی و زیبا باعث جذابیت بخشیدن بیشتر به این اقامتگاه خاص شده است. خانه ی این عمارت قدمتی صدساله دارد و هرساله توجه شمار زیادی از گردشگران را به خود جلب می کند.

این اقامتگاه در خیابان لطفعلی خان زند واقع شده و به دلیل قرار گرفتن در نزدیکی جاذبه های گردشگری این شهر مانند حرم شاهچراغ، بازار وکیل، ارگ کریمخان مورد توجه مسافران و گردشگران قرار می گیرد.

اقامتگاه بوم گردی سووشون در شیراز
اقامتگاه بوم گردی سووشون در شیراز

معرفی اقامتگاه های خاص در ایران اقامتگاه شعرباف در یزد

در لیست معرفی اقامتگاه های خاص در ایران حتما نام اقامتگاه بوم گردی شعرباف در شهر جهانی یزد را می بینید. این اقامتگاه  متعلق به دوران قاجار می باشد که آخرین مرمت این مجموعه در بهار سال 1395 انجام شده و به ثبت آثار ملی یونسکو رسیده است. این اقامتگاه خاص شامل حیاط اندرونی و بیرونی، حوضی بزرگ که در میانه ی عمارت قرار گرفته است و دارای پشت بامی زیبا برای چشم انداز شب های جذاب کویر است که باعث جذب بسیاری از گردشگران داخلی و خارجی می گردد. این بنا قدمتی 200 ساله دارد که دارای ایوانی وسیع برای سرو غذا می باشد و دارای دو محوطه ی مجزا می باشد.

اقامتگاه بوم گردی شعرباف در یزد
اقامتگاه بوم گردی شعرباف در یزد

اقامتگاه ملک التجار در اصفهان

این اقامتگاه که متعلق به اواخر دوران صفویه و اوایل دوران قاجار می باشد، یکی از محبوب ترین اقامتگاه های شهر زیبای اصفهان می باشد. گچ کاری ها، آینه کاری ها و نقاشی های بی نظیر کار شده در این عمارت زیبایی ویژه ای به این اقامتگاه خاص بخشیده است و باعث جلب نظر بسیاری از بازدیدکنندگان شده است. این اقامتگاه که در خیابان ابن سینا در میان بافت تاریخی و قدیمی این شهر قرار گرفته است نزدیک به بازار اصفهان و مسجد جامع عتیق می باشد و باعث شده تا مورد استقبال بیشتری از طرف گردشگران قرار گیرد.

معرفی اقامتگاه های خاص در ایران اقامتگاه بوم گردی ملک التجار در اصفهان
اقامتگاه بوم گردی ملک التجار در اصفهان

اقامتگاه ساحلی فردیس در جزیره ی قشم

در میان معرفی اقامتگاه های خاص در ایران، اقامتگاه ساحلی فردیس یک اقامتگاه خاص به شمار می رود. این اقامتگاه بوم گردی که در جزیره ی زیبای قشم واقع شده در فاصله ی 55 کیلومتری مرکز این جزیره قرار گرفته، در سال 96 به بهره برداری رسیده است. طراحی ویژه و خاص این اقامتگاه نظیر معماری کپری، آلاچیق های چوبی، اتاق های سنتی با سقف های گنبدی شکل و رستوران محلی باعث استقبال گسترده ی بازدید کنندگانی شده که به دنبال تجربه ی سفری به دور از محیط شهری و فضای آرامش بخش هستند.

معرفی اقامتگاه های خاص در ایران اقامتگاه ساحلی فردیس در جزیره ی قشم
اقامتگاه ساحلی فردیس در جزیره ی قشم
Tags: ورزش و سفر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست