پوشاک و مد

لباس عید چی بخرم مد باشه؟

بدون دیدگاه

لباس عید در ایران باستان

خرید لباس عید در نوروز باوری بسیار قدیمی است که از بهار و طبیعت الگو گرفته شده است، ایرانی‌ها از سبز شدن درختان که با آمدن بهار، همراه است آموخته اند که لباس نو بپوشند و به آن لباس عید می‌‌گویند  و آن را دارای خوش یمنی در زندگی خود می‌دانند این خرید درنوروز باستانی ایران رسمی کهن و فقیر و ثروتمند از آن استقبال می‌کنند .

نوروز در ایران باستان
نوروز در گذشته

ارتباط لباس عید و نوروز

خرید لباس عید برای ایرانیان بسیار با اهمیت است انواع خرید پوشاک و البسه در عید نوروز انجام می‌گیرد و افرادی که طراحی لباس انجام می‌دهند معمولا زیبا ترین و متنوع ترین طرح های خود را در نوروز روانه بازار می‌کنند .در نوروز توجه به تهی دستان و زیردستان برای انجام مراسم عید به ویژه برای کودکان مرسوم است.

خرید و آماده سازی لباس نو در گذشته 

هزینه لباس عید در سال رقم عمده خرید یک خانوار را تشکیل می‌دهد

در گذشته مردم جهت خرید  پوشاک به خیاطی ها مراجعه می‌کردند چون فروشگاه لباس دوخته شده  و آماده وجود نداشت و دادن نوبت خیاط ها جهت آماده سازی سفارشات  یکی از دشواری های خیاط ها و مردم در آن زمان بود .

مد لباس چیست

شیوه پوشش لباس در هر سال با سال دیگر متفاوت است . تنوع مد و پوشش در بین خانم ها بیشتر از آقایان است .

لباس عید مردانه
تنوع در فروشگاه های فروش لباس

مد خرید لباس در هر سنی با سن دیگر تفاوت دارد اگر بخواهیم برای خرید لباس عید رنج سنی در نظر بگیریم . می‌توان به رنج سنی کودک تا میان سال اشاره کرد .

در حال حاضر اکثر مردم برای خرید لباس یکسری معیار هایی دارند به طور مثال :

1- شیک بودن2- مقاومت 3-سادگی در عین زیبایی 4- قیمت 5- رنگ و ……

  1. شیک بودن : شیک بودن لباس برای آقایان و خانم ها از اهمیت بالایی برخوردار است چون لباس نشانه شخصیت انسان است شیک بودن به معنی جذابیت در پوشش است .
  2. مقاومت : افرادی که در نوروز اقدام به خرید لباس می‌کنند انتخاب آن ها پوشاکی است که مقاوم باشد به دلیل رفت و آمد بسیار بالا در نوروز بین خانواده های ایرانی بهتر است لباس دچار پارگی نگردد .
  3. سادگی در عین زیبایی : در حال حاضر مد لباس بستگی به سادگی در عین زیبایی آن لباس دارد با توجه به تنوع مد لباس های عید بیشتر فروشگاه ها اقدام به فروش لباس های ساده و شیک می‌کنند .
  4. قیمت : یکی از عوامل مهم در انتخاب و خرید لباس عید قیمت آن است به دلیل نزدیک شدن به پایان سال و افزایش نرخ تورم قیمت ها در فروشگاه ها مقداری بالا است  که اکثر مردم به دنبال قیمت مناسب جهت خرید لباس برای نوروز هستند .

رنگ بندی مناسب

در انتخاب البسه عید مردم در از رنگ های شاد استفاده می‌کنند مانند . (زرد ,آبی ,صورتی ,نارنجی ,  قرمز ,سفید) که این موضوع برروی روحیه افراد بسیار تاثیر می‌گذارد و آنها را در این دوران بسیار خوشحال می‌کند .

استایل های جذاب زنانه برای عید
استایل جذاب زنانه برای عید
Tags: پوشاک و مد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

استایل های جذاب روز های بارانی را بشناسیم
انواع کت و شلوار زنانه جدید
فهرست