قوانین وشرایط ثبت نام و فعالیت در «حامی کت » چیست؟

 1. هرواحد صنفی/اقتصادی  باید دارای جواز معتبر صادر شده از مراجع ذیصلاح باشد.
 2. هر واحد صنفی/اقتصادی  تنها مجاز به ثبت کالا یا خدمات مرتبط با رسته جواز کسب خود می باشد.
 3. هر واحد صنفی/اقتصادی  علاوه بر اطلاعات خواسته شده باید لوکیشن دقیق خود را نیز ارسال نماید
 • شماره تلفن همراه مالک واحد صنفی/اقتصادی  در حامی کت به عنوان شناسه ثبت نام تعریف می شود.

1-4. جهت ثبت نام در حامی کت شماره موبایلی که به عنوان شناسه ثبت نام تعریف می شود باید به نام مالک که با کد ملی مربوطه در شرکت های ارائه دهنده خدمات تلفن همراه ( مانند همراه اول ، ایرانسل و … ) ثبت شده ، مطابقت داشته باشد. بدیهی است که در صورت عدم تطابق کد ملی با شماره موبایل امکان ثبت واحد صنفی/اقتصادی  مقدور نخواهد بود. از آنجاییکه تنها مجاری اطلاع رسانی در خصوص ایجاد ، دسترسی و حذف ثبت نام مالک واحد صنفی/اقتصادی  شماره تلفن همراه مالک می باشد لذا خواهشمند است مالکین محترم واحدهای صنفی/اقتصادی  از در اختیار دیگران گذاشتن گوشی تلفن همراه خود که حاوی سیم کارت با شماره مذکور می باشد، خودداری نمایند. در غیر اینصورت عواقب هرگونه سوء استفاده متوجه مالک شماره تلفن همراه خواهد بود.

 • حامی کت در جهت رفاه حال مالکان واحدهای صنفی/اقتصادی  امکان دسترسی و مدیریت صفحه فروشگاه خود در اپ مذکور را در صورت درخواست مدیران و با تایید ایشان به شخص ثالثی با شماره تلفن متفاوت ، فراهم می نماید.
 • چنانچه از ناحیه مراجع ذیصلاح قانونی دستور حذف ثبت نام صادر شده باشد، حامی کت فوراً اقدام به حذف واحد صنفی/اقتصادی  می‌نماید. همچنین در صورتی که گزارش تخلف کاربران نسبت به واحد صنفی/اقتصادی  حامی کت به صلاحدید خود ممکن است اقدام به حذف ثبت نام مذکور نماید. که در هر دو حالت مذکور حامی کت هیچ‌گونه مسئولیتی ندارد.

جهت جلوگیری از سوء استفاده های آتی ثبت نام کنندگان با ثبت واحد صنفی/اقتصادی  خود در حامی کت باید مواردی که در ادامه ذکر می شود را به طور کامل رعایت کنند:

 1. عدم انجام فعالیتی که مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد ،
 2. نداشتن هرگونه محتوای مندرج در فهرست مصادیق محتوای مجرمانه در صفحه ی اختصاص یافته به آن واحد صنفی/اقتصادی ،
 3. نباید حریم شخصی هیچ فردی را نقض کند،
 4. از دستور زبان و کلمات متعارف استفاده و از استفاده کلمات و اصطلاحات محاوره ای و از نوشتن به صورت فینگلیش خودداری شود.
 5. در عنوان کالا یا خدمات قیمت درج نشود،
 6. در فعالیت واحد صنفی/اقتصادی  اعم از ارائه کالا یا خدمات نباید به هیچ عنوان توهینی به قومیت خاص یا زبان و دین و … صورت پذیرد.
 7. حامی کت بستری است برای کلیه واحدهای صنفی و اقتصادی ،که میتوانند کلیه کالاها و خدمات خود را مطابق با قوانین ذکر شده ،به عرضه نمایش بگذارند، لازم بذکر است حامی کت هیچگونه مسئولیتی نسبت به فروشگاهها و کاربران را ندارد وهمچنین هرگونه درخواست وجه، نحوه فروش و پرداخت(خرید،فروش،بیعانه،علی الحساب و…)  در حامی کت ممنوع می باشد.
 8. نباید بدون داشتن مجوز رسمی از تصاویر افراد در فروش کالا یا خدمات استفاده شود.
 9. هرگونه استفاده از دسترسی ها و امکانات حامی کت در جهت غیراز کسب و کار ممنوع می باشد و پیگرد قانونی دارد،
 10. نباید در فعالیت خود آموزش امور خرابکارانه ، هک و … غیر وجود داشته باشد.
 11. تمامی کالا و خدمات ارائه شده توسط واحد صنفی/اقتصادی  باید دارای مجوز رسمی جمهوری اسلامی ایران باشد.
 12. نظر به اینکه حامی کت تنها یک بستری است برای حضور واحدهای صنفی/اقتصادی  و مصرف کنندگان می باشد لیکن هیچگونه دخالت و مسئولیتی در پرداخت هایی که انجام می پذیرد ندارد
 13. درج شماره حساب در عنوان کالا و یا فروشگاه ممنوع می باشد،
 14. خدمات و کالاهایی که شائبه کلاهبرداری در آن وجود داشته باشد، ممنوع می باشد،
 15. معرفی سایت‌، کالا یا خدماتی که به هر شکلی قصد رقابت با حامی کت را دارند ممنوع می باشد،
 16. هرگونه اشاره کسب و کارها به شبکه‌های اجتماعی مانند تلگرام و یا اینستاگرام در بخش توضیحات به جز بسترهای تعبیه شده توسط حامی کت ممنوع می باشد،
 17. هرگونه سوءاستفاده از شماره تلفن همراه یا اطلاعات دیگران پیگرد قانونی دارد و ثبت نام کننده مسئول آن تلقی شده و حامی کت در این مورد هیچ گونه مسئولیتی ندارد.
 18. تمامی کالاهایی که در صفحه اختصاصی هر فروشنده در صفحه خود بارگذاری میکند باید در فروشگاه موجود باشد . در غیر اینصورت امتیاز منفی برای فروشنده درج می شود و در جستجوی ها بعدی توسط کاربران در رده های پایین تر فهرست نمایش داده می شوند.
 19. هر فروشگاهی که چند شعبه در یک شهر مانند تهران دارد باید کد شعبه خود یا محل شعبه را درج نماید مثلا فروشگاه ایران شعبه سیدخندان یا شعبه شماره 3
فهرست