مبلمان و دکوراسیون

رنگ زرد در دکوراسیون داخلی منزل

بدون دیدگاه

 تاثیر این رنگ در دکوراسیون داخلی منزل

در علم روانشناسی رنگ زرد باعث ایجاد احساس شادی، لذت، تازگی و گاهی القای حس ترس و خطر می شود. برای این رنگ طیف های گوناگونی وجود دارد که برخی از آن ها مانند لیمویی، خردلی، زرد قناری و … برای همه ی ما آشنا می باشند. معمولا در دکوراسیون داخلی منزل رنگ زرد جزء اولین انتخاب ها نمی باشد و این موضوع به این دلیل است که انتخاب این رنگ جسارت بالایی می خواهد و شاید کمتر کسی این جسارت را به خرج دهد. اما باید گفت بهتر است برای یک بار هم که شده حس استفاده از این رنگ را در دکوراسیون داخلی خود تجربه کنید تا ببینید که چه لذت و نشاطی را در شما به وجود می آرود.

برای استفاده از این رنگ در دکوراسیون داخلی منزل این امکان وجود دارد که از رنگ های متنوعی به عنوان رنگ مکمل استفاده کنید. برای مثال می توانید از رنگ آبی به عنوان یک مکمل کامل استفاده کنید. ترکیب این دو رنگ در کنار هم می تواند طراوت خاصی به دکوراسیون خانه ی شما بدهد و یا در نمونه ای دیگر می توان به ترکیب زرد و سبز اشاره کرد که این ترکیب می تواند چشم اندازی زیبا و زنده را برای شما به وجود آورد.

وقتی صحبت از ترکیب رنگ ها می شود همه ی ما در رابطه با مکمل های رنگ زرد به رنگ بنفش می رسیم. در این رابطه باید بگوییم با توجه به این که زرد و بنفش دو رنگ متضاد هستند قرار گرفتن آن ها در کنار هم می تواند محیطی آرام و زیبا را به وجود آورد و نور و روشنی محیط خانه شما را افزایش می دهد.

استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون خانه
استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون خانه

چگونه از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی منزل استفاده کنیم؟

معمولا وقتی بحث استفاده از رنگ ها در دکوراسیون داخلی منزل مطرح می شود این سوال به وجود می آید که از رنگ مورد نظر در کدام قسمت از خانه استفاده کنیم. در رابطه با رنگ زرد باید گفت که از این رنگ در تمام نقاط خانه می توان استفاده کرد و در واقع محدودیت خاصی برای آن وجود ندارد. با توجه به این که یکی از ویژگی های این رنگ سرزندگی می باشد استفاده از آن برای ورودی خانه توصیه می شود. از طرفی این رنگ باعث تحریک اشتها می شود و به همین دلیل روانشناسان استفاده از آن را در آشپزخانه و قسمت غذاخوری توصیه می کنند.

در اتاق نشیمن هم می توان از این رنگ استفاده کرد که استفاده از آن در این محیط به دلیل این است که القا کننده گرما و سادگی می باشد. با توجه به این که این رنگ پر از انرژی می باشد و احساس لذت را در شما القا می کند می توانید از آن در اتاق کار و یا اتاق مطالعه استفاده کنید.

با توجه به این که رنگ زرد به عنوان رنگ سال انتخاب شده است استفاده از آن علاوه بر این که می تواند روحیه شما را تقویت کند در به روز بودن دکوراسیون داخلی منزل شما نیز کمک کننده می باشد. بنابراین اگر به دنبال تغییر دکوراسیون داخلی منزل خود هستید این رنگ را فراموش نکنید.

تاثیرات رنگ زرد
تاثیرات رنگ زرد
Tags: مبلمان و دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

رنگ بهتر است یا کاغذ دیواری؟ جوابی متناسب با سلیقه شما
عید امسال شستشوی فرش را در خانه انجام دهید!
فهرست