خانه و آشپزخانهمبلمان و دکوراسیون

ترفند ها و نکات استفاده ی مناسب از فضای کابینت ها

بدون دیدگاه

استفاده ی مناسب از فضای کابینت ها

استفاده ی مناسب از فضای کابینت ها می تواند راه حل نهایی برای کسانی باشد که دارای آشپزخانه های کوچک هستند. یکی از مهمترین وسایل در محیط آشپزخانه، کابینت آشپزخانه است که در آن وسایل آشپزخانه نگهداری می‌شوند. حال اگر این فضا کوچک باشد مسلماً نگهداری این وسایل هم کار بسیار دشواری خواهد بود. چیزی که در اینجا می تواند به شما کمک قابل توجهی بکند استفاده ی بهینه از فضای کابینت ها است. در واقع شما با دانستن یکسری نکات و ترفندها قادر خواهید بود همه وسایل موجود در آشپزخانه را در درون کابینت جای دهید و بدین ترتیب از این فضا استفاده مفید تر و بهینه تری داشته باشید.

به طور کلی می توان گفت که در یک خانه، آشپزخانه مکان بسیار مهمی به شمار می‌آید و به نوعی قلب اول هر خانه است اما چیزی که امروزه شاهد آن هستیم این است که برخی از آشپزخانه ها بسیار کوچک هستند و کابینت های موجود در آن فضای بسیار کم و اندکی برای نگهداری وسایل موجود در آشپزخانه دارد از این رو دانستن چند ترفند ساده می تواند به شما در استفاده ی مناسب از فضای کابینت ها کمک کند.

استفاده ی مناسب از فضای کابینت
استفاده ی مناسب از فضای کابینت

چند ترفند و ایده ناب برای استفاده ی مناسب از فضای کابینت

یکی از این ترفند ها که در استفاده ی مناسب از فضای کابینت ها می تواند به شما کمک کند این است که از فضاهای خالی و پرت آشپزخانه برای ساخت کابینت استفاده کنید تا بتوانید لوازم بیشتری را در آشپزخانه خود جای دهید. یکی دیگر از روش هایی که می تواند به شما در استفاده ی مناسب از فضای کابینت ها کمک قابل توجهی کند استفاده از قفسه های طبقه بندی شده است. در واقع با طراحی و ساخت چنین کابینت هایی شما قادر خواهید بود لوازم بیشتری را در درون آن بچینید. البته این را هم بگوییم که در مورد ساخت قفسه های طبقه بندی دو نکته بسیار مهم وجود دارد که لازم است به آن ها توجه خاصی داشته باشید:

1- اگر می خواهید وسایل مرتفع و حجیم را در کابینت قرار دهید بهتر است از طبقه بندی های کمتر استفاده کنید. این کار به نظم دهی کابینت ها کمک زیادی می کند.

2- اگر می خواهید ظروف کم ارتفاع را در درون کابینت جای دهید این امکان برای شما وجود دارد که از طبقه بندی های بیشتری در طراحی آن استفاده کنید. با این کار در واقع فضای بیشتری در درون کابینت به وجود می‌آید که در اینصورت شما هم می توانید لوازم بیشتری را در درون آن قرار دهید.

استفاده ی بهینه از فضای کابینت
استفاده ی بهینه از فضای کابینت

– ترفند سوم این است که از درب داخلی کابینت برای چیدمان وسایل خود کمک بگیرید. اما شاید برایتان این سوال به وجود آمده باشد که چگونه این کار را می توان انجام داد؟ در قسمت زیر با ذکر یک مثال این روش را به شما توضیح خواهیم داد:

 برای مثال فرض کنید که میخواهید ملاقه های آشپزی، کفگیر و برخی لوازم دیگر را در جایی آویزان کنید در چنین موقعیتی شما می توانید از درب داخلی کابینت برای چیدمان این وسایل کمک بگیرید و با چسباندن یک آویز کلید، کفگیر و غیره لوازم خود را در آنجا آویزان کنید. بدین ترتیب میتوانید از فضای درون کابینت نهایت استفاده را کنید.

4- استفاده از جعبه های تقسیم بندی برای مرتب کردن کشو کابینت می‌تواند بسیار مفید باشد. علاوه بر آن طبقه بندی وسایل قبل از اینکه آن ها را در درون کابینت جای دهید می تواند به شما در استفاده ی مناسب از فضای کابینت ها کمک کند. در واقع این روش دو مزیت بسیار مهم دارد اول اینکه باعث می‌شود کابینت شما بسیار مرتب به نظر برسد و دیگر اینکه موجب میشود این فضا ظاهر زیباتری داشته باشد.

در انتها لازم است بگوییم که شما می توانید با توجه به سلیقه خود هر کدام از روش های ذکر شده در این مقاله را برای استفاده ی مناسب از فضای کابینت ها در آشپزخانه خود مورد استفاده قرار دهید تا فضای بیشتری برای قرار دادن لوازم آشپزخانه در اختیار داشته باشید.

چند ترفند و ایده ی ناب برای استفاده ی بهینه فضای کابینت
چند ترفند و ایده ی ناب برای استفاده ی بهینه فضای کابینت
Tags: خانه و آشپزخانه, مبلمان و دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

راهکار های تمیز کردن گاز
اصول چیدمان دیوارکوب و قاب ها در منزل را بدانید
فهرست