اسباب بازی و سرگرمیکودک و نوزاد

تاثیر آموزش آنلاین بر کودکان

بدون دیدگاه

آموزش آنلاین، اجبارا!

با توجه به شیوع ویروس کرونا در دنیا که تقریبا تمام روزمرگی های دنیا را فلج کرده است، بسیاری از روندهای روتین دستخوش تغییرات اساسی شده است. یکی از این موارد تعطیلی مدارس و مهد کودک هاست که به شدت والدین را نگران کرده است. جایگزینی آموزش آنلاین بر آموزش حضوری سبب شده تا چالش هایی برای دانش آموزان، آموزگاران و والدین به وجود بیاید. علت این امر هم عدم آشنایی همه افراد درگیر این موضوع، با این شیوه از آموزش می باشد.

نکته ی مهم در اینباره این است که تا به امروز کرونا به ما نشان داده است که هیچ چیز آن قابل پیش بینی نیست! شاید سال ها شرایط به همین منوال باشد. پس اینکه منتظر باشیم تا شرایط به حالت قبل برگردد فقط کودکان ما را از پیشرفت باز می دارد. بهتر است با آموزش بعضی نکات و رعایت برخی اصول، خودمان را با این شرایط آداپته کنیم.

آموزش آنلاین کودک
آموزش آنلاین

مزایای آموزش آنلاین

اولین و مهم ترین مزیت آموزش آنلاین، این است که سلامت کودکان تامین می شود و کودکان از گزند این بیماری در امان می مانند.

مورد دوم اینکه همه ی ما می دانیم سنین کودکی، ایامی است که کودک بازی و تفریح را با هیچ چیز دیگری عوض نمی کند! به همین منظور اگر بخواهیم کودکان را تحت تعلیم صرف بگیریم، قطعا نتایج چندان مطلوب نخواهد بود. به همین منظور بستر آموزش آنلاین باعث شده است تا کودکان در حین آموزش بتوانند به تفریحات خود هم برسند و جلسات آموزشی را به بازه های کوتاه اما متعدد دربیاورند.

از مزیت های دیگر آموزش آنلاین این است که احتمال بروز فوبیاهای مختلف در زمینه ی درس و مدرسه برای کودک کاهش می یابد. به عنوان مثال اکثر کودکان از اینکه صبح زود از خواب برخیزند و به مهد و مدرسه بروند بیزارند! به همین خاطر نسبت به درس و مدرسه احساس بدی پیدا می کنند. اما بستر آموزش آنلاین باعث شده است تا کودکان در رفاه و آرامش کامل به آموزش بپردازند و صبح ها کمی دیرتر از خواب برخیزند و محتواهای آموزشی خود را به صورت ضبط شده مشاهده کنند.

تاثیر آموزش آنلاین بر کودک
تاثیر آموزش آنلاین بر کودکان

معایب آموزش آنلاین

این شیوه از آموزش و یادگیری با توجه به مزایایی که دارد، معایبی هم دارد. از بزرگترین معایب آن این است که کودکان در بستر فضای گروهی قرار نمی گیرند و همین عامل باعث می شود که تعاملات اجتماعی را کمتر یاد بگیرند. آموزش آنلاین به صورت انفرادی انجام می شود، اگر چه که ممکن است معلم تکالیف گروهی را مشخص کند، اما تمامی این تعاملات به صورت مجازی خواهد بود!

از دیگر معایب آن می توان به پر خطر بودن فضای مجازی اشاره کرد. همانگونه که همه ی ما می دانیم فضای مجازی اقیانوس بیکرانی است که هر لحظه ممکن است محتوای نامناسب در معرض دید کودکان قرار گیرد و کودک با توجه به کنجکاوی و هیجانی که دارد، درگیر آن شود و عواقب سختی برای وی پدید آید.

تاثیر آموزش آنلاین بر فرزند شما، بستگی به مدیریت و همراهی شما با کودک دارد، امروزه عصبانیت والدین در حین آموزش آنلاین یکی از آفت هایی است که به شدت کودکان را تحت فشار گذاشته است.

Tags: اسباب بازی و سرگرمی, کودک و نوزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

نقاشی کودکانه و تاثیر آن بر رشد کودک
بازی فکری های مهیج و سرگرم کننده برای خانواده ها!
فهرست