خانه و آشپزخانهمبلمان و دکوراسیون

اصول چیدمان دیوارکوب و قاب ها در منزل را بدانید

بدون دیدگاه

اصول چیدمان دیوارکوب و قاب ها در منزل چگونه است؟

وقتی به طراحی دکوراسیون داخلی منزل مشغول باشید، ممکن است ناخودآگاه به راحتی از کنار بسیاری نکات، به سادگی عبور کنید؛ اصول چیدمان دیوار کوب و قاب ها در منزل، یکی از این نکات مهم است که نباید به راحتی از آن چشم پوشی کرد. چیدمان دیوارکوب وقتی اصولی باشد، تأثیر زیادی بر زیبایی دکوراسیون منزل دارد.

هنگامی که تابلو ها از چند تکه تشکیل شده باشند، برای نصب آن ها نظم خاصی را دنبال کنید. این نظم در چیدمان و نصب دیوارکوب می تواند به صورت متقارن یا نامتقارن باشد. انتخاب نوع نظم در کنار فاکتورهایی مانند، نوع سبک دکوراسیون داخلی و تناسب بین اندازه ی دیوار و تابلو ها، از اصول نصب دیوار کوب و قاب ها در منزل است. از دیگر اصول برای چیدمان این وسایل دکوری، می توان به توجه خط دید در هنگام نصب، جداسازی نوع سبک هنری تابلوها، تناسب با نوع کاربری فضای منزل و حاشیه ی اطراف قاب دیوارکوب اشاره کرد. میزان ارتفاع برای نصب دیوارکوب ها، طبق قد متوسط یک فرد است.

اصول چیدمان دیوارکوب و قاب ها در منزل
اصول چیدمان دیوارکوب و قاب ها در منزل

چیدمان تابلوهای سنتی

در تابلوهایی که دارای اشکال سنتی یا جنس چوبی هستند، توجه بیشتری به عنصر یکسان سازی در دکوراسیون داخلی می شود. چوب در طراحی های داخلی، حس طبیعت دوستی را برای استفاده کننده، ایجاد می نماید. اگر بخواهیم اصول چیدمان دیوارکوب و قاب ها در منزل را با تابلوهای سنتی عنوان کنیم، باید با استفاده از چوب به عنوان پس زمینه یا به عنوان قفسه بر روی دیوار، فضایی شیک و متفاوت را ایجاد نماییم. ایجاد منبت کاری بر روی چوب های پس زمینه، حس دلچسبی را به بیننده ی دیوارکوب ها القاء می کند. ظرافت و ترکیب رنگ ها در این بخش جزو چیدمان و نصب دیوار کوب و قاب ها در منزل هستند.

چیدمان دیوارکوب ها در منزل

همیشه در هنگام نصب قاب ها، دیوارهای خلوت را پیدا کنید. دیوارهای شلوغ، علاوه بر نداشتن جلوه بصری مناسب، هیچ نیازی به نصب دیوارکوب ها ندارند. دیوارهای ارتباطی مانند راهرو و یا راه پله جزو مواردی است که بیشتر به دیوارکوب ها نیازمند هستند.

بسیاری از هنرمندان آثار شخصی خود را به صورت گالری، و با استفاده از دیوارکوب ها به دیوار نصب می کنند. این کار علاوه بر ایجاد طراحی دکوراسیون داخلی مناسب، باعث ایجاد ایده های نو و جدیدتر در خلق آثار هنری می شود. حتماً برای اصول نصب دیوارکوب و قاب ها در منزل به این نکته توجه داشته باشید که، ایجاد هارمونی در انتخاب رنگ تابلو ها، قاب دور آن ها و دیوار مورد نظرتان، بسیار با اهمیّت است.

اگر تعداد دیوارکوب های شما بیش از حد است، باید آن ها را تفکیک کنید. عکس های خصوصی خود را در اتاق خواب بگذارید، و برای اتاق کودک از تابلو هایی با رنگ های شاد استفاده نمایید. در آخر نیز باید به این نکته اشاره کرد که در هنگام نصب قاب ها، حتماً اصول ایمنی را مدنظر قرار دهید. وجود دیوارکوب ها در بالای تخت خواب یا در مسیرهای پر رفت و آمد باعث بروز مشکلاتی می شوند که ممکن است در زمان زلزله یا برخوردها، سبب از جا افتادن آن ها شود.

Tags: خانه و آشپزخانه, مبلمان و دکوراسیون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

ترفند ها و نکات استفاده ی مناسب از فضای کابینت ها
فهرست