کسب و کار

استارتاپ هایی که بدون سرمایه به سود دهی رسیدند

بدون دیدگاه

استارتاپ چیست و چگونه می توان بدون سرمایه گذاری به سود دهی رسید

استارتاپ ها همان کسب و کار های نو پا هستند که بسیاری از ما امروزه راجع به آن ها شنیده ایم و این ادعا وجود دارد که این نوع کسب و کارها بدون سرمایه گذاری نیز توانسته اند سود دهی بالایی داشته باشند و این ادعا کاملاً درست است چرا که اصل نوآوری، خلاقیت و دقت در نیاز مشتریان در این نوع کسب و کار ها رعایت شده است. با وجود این که در چند سال گذشته با پیشرفت علم و تکنولوژی، شاهد رشد استارتاپ ها بودیم و دیدیم که عمده فعالیت استارتاپ‌ ها در حوزه ی اینترنت و کسب و کار های اینترنتی بوده اما نمی ‌توان به صورت دقیق گفت که تمامی استارت آپ ها باید در حوزه کسب و کار های اینترنتی باشند؛ در واقع وجود اینترنت موجب شد تا افراد بتوانند با مشتریان بیشتری ارتباط برقرار کنند.

امروزه تمامی کسب و کار های نو پا نیاز به بهره گیری از اینترنت دارند تا بتوانند نیاز های مشتریان خود را بهتر شناسایی کنند و ارتباط بهتر و بیشتری با آن ها داشته باشند و در واقع بدون وجود اینترنت و ارتباط مجازی نمی توان کسب و کاری را رو به رشد در نظر گرفت.

استارتاپ و سرمایه گذاری
استارتاپ

ویژگی های یک استارتاپ موفق

سوالی که بیشتر در رابطه با استارت آپ ها پرسیده می شود این مسئله است که آیا می توان بدون سرمایه گذاری در یک زمینه ی کاری، کسب و کار پر سودی را داشت و پاسخ این است که بله، بسیاری از استارتاپ ها بدون سرمایه ‌گذاری موفقیت های چشمگیری را داشتند و توانسته اند سود دهی قابل توجهی را داشته باشند؛ اما ویژگی های اصلی یک استارت آپ موفق چیست؟ در واقع ویژگی اصلی یک استارتاپ موفق این مسئله است که توانسته نیاز افراد یا نیاز بازار را شناسایی کند و در واقع بهترین موقعیت را برای شروع فعالیت خود را آغاز کند.

اصل خلاقیت، استراتژی، تمرکز  و استمرار ویژگی هایی است که یک استارت آپ موفق همواره مورد نظر داشته است و توانسته بهترین خدمات را در میان رقبای خود به افراد ارائه دهد. از ویژگی‌ های اصلی استارتاپ ها می توان به ارزش آفرین بودن آن ها، پایداری آن ها ،مبتنی بودن آن ها بر فناوری های اطلاعاتی نوین، آینده نگر بودن آن ها و ایجاد تحول در شرایط کنونی بازار اشاره کرد. به علاوه این بسیاری از استارت آپ ها نیاز به مکان خاصی ندارند و فعالیت خود را در محیط های اینترنتی آغاز می کنند. یک فرد برای شروع استارت آپ مورد نظر خود ابتدا باید توانایی های خود را در نظر بگیرد سپس به شناسایی یک نیاز که چندان مورد توجه نبوده، بپردازد و تلاش خود را بر روی برطرف کردن این نیاز متمرکز کند.

9 استارتاپ معروف در دنیا که بدون سرمایه گذاری به سود دهی قابل توجهی رسیدند شامل: استارت آپ MailChimp، استارت آپ Kayako، استارت آپ Basecamp، استارت آپ Braintree، استارت آپ ClickFunnels، استارت آپ BigCommerce، استارت آپ GitHub، استارت آپ RightNow، استارت آپ FusionCharts می باشد.

سرمایه های کم و سوددهی بالا در استارتاپ ها
استارتاپ موفق
Tags: کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

آشنایی با استارتاپ ویکند‌ها
چگونه کسب و کار خانگی مان راه بیاندازیم
فهرست